Jaki kwiat do łazienki? Które kwiaty warto postawić w łazience

Wiele osób decyduje się na kwiaty w swoim domu. Nie ma się temu co dziwić, bo prezentują się one niezwykle atrakcyjnie pod względem wizualnym. Nie każdy wie jednak, jaki kwiat zakupić do łazienki. Nie da się bowiem ukryć, że w łazience panują dość specyficzne warunki. Na szczęście, poradzi sobie w nich wiele roślin. Postawić można chociażby na storczyk, zielistkę bądź na efektowną monsterę.

Nie wiesz jaki kwiat do łazienki wybrać? Postaw na efektowne storczyki

Każdy, kto chce aby jego łazienka prezentowała się atrakcyjnie, musi odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jaki kwiat do łazienki wybrać. Jedną z roślin, która ma szansę poradzić sobie w tym pomieszczeniu jest bez wątpienia storczyk. Roślinie tej na pewno nie można odmówić efektownego wyglądu. Jeżeli dobrze zatroszczymy się o storczyka, będzie on cieszył nasze oczy pięknymi, dużymi kwiatami. Roślinę tę naprawdę warto postawić w łazience, bo przepada za wilgocią. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby ustawić storczyk na parapecie. Potrzebuje on bowiem pewnego dostępu do światła. 

jaki kwiat do łazienki bez okna

Zielistka – kwiat, który warto postawić w łazience

Kolejny kwiat do łazienki to także zielistka. Roślina ta co prawda nie posiada tak efektownych kwiatów jak storczyk, ale mimo to prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Posiada przepiękne liście z białym środkiem. Jeżeli zastanawiamy się nad tym, w jakim miejscu postawić w łazience zielistkę, zdecydujmy się na półkę. Zielistki wypuszczają bowiem odnóżki, które prezentują się bardzo ładnie, jeśli zwisają. Zielistka to idealny kwiat do łazienki, ale trzeba pamiętać o dość regularnym podlewaniu jej. Niemniej jednak, roślina ta nie przepada za nadmiarem wody. Trzeba więc uważać, aby nie podlewać jej zbyt obficie. W przeciwnym bowiem razie, roślina może zacząć gnić. 

Monstera – idealny kwiat do łazienki

O monsterze stało się ostatnio dosyć głośno. Nie ma się temu co dziwić, bo kwiat ten prezentuje się naprawdę efektownie. Czy jednak jest to kwiat do łazienki? Jak się okazuje, roślinę tę naprawdę warto postawić w łazience. Co ciekawe, łazienka nie musi być bardzo jasnym pomieszczeniem. Monstera jest bowiem kwiatem, który zdecydowanie lepiej znosi półcień niż intensywne słońce. Przepada również za wilgocią. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że roślina ta szybko rośnie, zwłaszcza jeżeli zapewnimy jej odpowiednie warunki do rozwoju. Wydaje się więc, że po jakimś czasie może wymagać przeniesienia do innego pomieszczenia. Jeżeli mamy jednak dużych rozmiarów łazienkę, najprawdopodobniej nie będzie to konieczne. 

Jaki kwiat do łazienki bez okna?

Posiadasz łazienkę bez okna? Z pewnością zastanawiasz się, czy w pomieszczeniu bez światła naturalnego żywe rośliny mają rację bytu, czy jesteś skazana na postawienie sztucznej roślinki. Mamy dobrą wiadomość! Jeśli nie wyobrażasz sobie pomieszczenia bez kwiatów, istnieją rośliny, które doskonale poradzą sobie w miejscach, do których światło dzienne nie dociera. Takim przykładem może być np. zamiokulkas zamiolistny, nazywany inaczej żelazną rośliną. Zamiokulkas doskonale radzi sobie w zaciemnionych pomieszczeniach, dlatego wydaje się być idealny, jeśli chodzi o rozwikłanie zagwozdki, jaki kwiat do łazienki bez okna wybrać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *