Które kwiaty lubią cień? Jakie kwiaty poradzą sobie w ciemniejszych pomieszczeniach

Która z pań domu nie kocha kwiatów? Zielone rośliny potrafią nadać każdemu pomieszczeniu wyjątkowego klimatu. W zależności od ich rodzaju, można stworzyć domowy nastój, egzotyczny vibe czy elegancki wystrój.

Które kwiaty lubią cień?

Obserwowanie, jak nasi doniczkowi przyjaciele rosną, wypuszczają kolejne kwiatki i listki jest naprawdę satysfakcjonujące, co motywuje do zakupu kolejnych roślin! Co jeśli miejsca na wszystkich parapetach są już zajęte? To przecież oczywiste, że rośliny do życia potrzebują światła. Czy musisz rezygnować z zakupu kolejnych kwiatów, ponieważ w twoim mieszkaniu zostały już tylko miejsca, do których nie dociera dużo światła? Nic z tych rzeczy! Rośliny, które poradzą sobie w ciemniejszych pomieszczeniach to między innymi:

kwiaty lubiące cień

Kwiaty, które poradzą sobie w ciemniejszych pomieszczeniach

Roślina cieniolubna, która przez dłuższy czas będzie stała na dobrze oświetlonym parapecie zacznie obumierać, ponieważ nie jest przystosowana do takich warunków. Znaki, które mówią nam, że kwiat stoi w nieodpowiednim dla niego miejscu są na przykład plamy, żółty kolor liści czy schnięcie lub więdnięcie. Jeśli zauważysz którykolwiek z tych „objawów” na swojej roślinie – niezwłocznie sprawdź, czy nie stoi w złym miejscu. Takich roślin jest niewiele, jednak każda z nich jest wyjątkowo piękna, a odpowiednio pielęgnowana może dać dużo satysfakcji i cudownie udekorować każde pomieszczenie. 

Kwiaty, które lubią ciemniejsze pomieszczenia 

Paprocie 

Ich naturalnym środowiskiem są wilgotne, gęste lasy, gdzie wyższe drzewa odcinają bezpośredni dostęp światła. Dlatego też najbardziej odpowiednim miejscem do ich ustawienia będą okna po stronie zachodniej lub północnej. Paprocie świetnie oczyszczają i nawilżają powietrze powietrze, a ponadto wyglądają naprawdę imponująco i egzotycznie. 

Bluszcz

Odmian bluszczu jest naprawdę wiele, dlatego każda z pań kochających rośliny doniczkowe powinna znaleźć coś dla siebie. Ta pnąca się roślina jest bardzo prosta w uprawie, ponieważ nie wymaga zbyt wiele. Można eksponować go na wiele przeróżnych, kreatywnych sposobów, tworząc z jego pnączy przyciągające oko kształty, lub wieszając donicę pod sufitem. 

Zamiokulkas

To roślina praktycznie niezniszczalna. Wymaga jedynie podlewania co jakiś czas, odpowiedniego stanowiska oraz w miarę ciasnej donicy. W zamian za odpowiednią pielęgnację odwdzięcza się długimi, grubymi łodygami o grubych, ciemnozielonych liściach. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *