Jakie kwiaty do wysokich donic na taras wybrać? Podpowiadamy

Posiadanie własnego tarasu wiąże się z licznymi zaletami. Na tarasie możemy odpocząć, jak również zjeść posiłek. Dobrze byłoby więc, gdyby prezentował się on atrakcyjnie pod względem wizualnym. Najlepiej byłoby zdecydować się na jakieś rośliny ozdobne. Doskonale będą prezentowały się one w wysokich donicach. Na szczęście, istnieje wiele gatunków, które w takich donicach będą prezentowały się wspaniale.

Fuksja – idealny kwiat do wysokich donic

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, jakie kwiaty do wysokich donic na taras wybrać, postawmy na fuksję. Fuksje, określane także mianem ułanek, prezentują się niezwykle efektownie i idealnie nadają się do wysokich donic. Rośliny te posiadają piękne kwiaty, które występują w różnych wariantach kolorystycznych. Najpopularniejsze są fuksje o kwiatach intensywnie fioletowych i różowych. Jeżeli jednak preferujemy delikatniejsze rozwiązania, możemy zdecydować się na fuksję o kwiatach w kolorze bladego fioletu oraz bieli. Trzeba jednak pamiętać o tym, że roślina ta jest dość wymagająca. Wymaga systematycznego nawożenia i wyjątkowo źle znosi zbyt obfite podlewanie.

Jakie kwiaty do wysokich donic na taras

Nie wiesz jakie kwiaty do wysokich donic wybrać? Postaw na róże!

Róże to jedne z najpiękniejszych i jednocześnie najpopularniejszych kwiatów. Dobrze byłoby więc wybrać je do wysokich donic na taras. Okazuje się, że w sklepach ogrodniczych możemy kupić róże drzewiaste, jak i takie na pniu. Dostępne są w różnych kolorach, dlatego każdy, nawet wymagający konsument znajdzie idealną opcję dla siebie. Na tarasie przepięknie będą prezentowały się róże o barwie krwistej czerwieni czy subtelnej bieli. Można także zdecydować się na kwiaty o barwie różu, błękitu czy zieleni. Zielone róże są niesamowicie oryginalne, dlatego mogą przypaść do gustu osobom ceniącym sobie niebanalne dekoracje tarasu. 

Jakie jeszcze kwiaty do wysokich donic na tarasie?

Do wysokich donic na taras warto wybrać także wrzosy. To wspaniała opcja na jesienne miesiące. Wrzosy prezentują się niezwykle atrakcyjnie pod względem wizualnym i długo kwitną. Dzięki nim, nasz taras ma szansę być piękny także we wrześniu czy październiku. Jeżeli nasz taras jest nasłoneczniony, możemy także zdecydować się na oleandry. Mają one szansę wnieść na nasz taras szczyptę egzotyki. Trzeba jednak pamiętać o tym, że oleandry są niesamowicie wymagające. Konieczne jest więc spełnienie rygorystycznych wymagań roślin, aby mogły obficie kwitnąć. Oleandry nie są więc polecane osobom, które nie mają przysłowiowej ręki do roślin. Nawet doświadczone osoby mogą mieć problem z ich pielęgnacją. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *