Jakie kwiaty na balkon? Które kwiaty na balkon wybierać

Nie od dziś wiadomo, że posiadanie domu czy mieszkania z balkonem ma wiele plusów. Na balkonie możemy się bowiem zrelaksować, zażywając świeżego powietrza. Warto zaznaczyć, że z niektórych balkonów można podziwiać naprawdę wyjątkowe pejzaże. Aby jednak nasza przestrzeń do odpoczynku prezentowała się atrakcyjnie, trzeba odpowiednio o nią zadbać. Niezwykle przydatne mogą okazać się kwiaty. Jak jednak wybrać odpowiednie kwiaty na balkon?

Które kwiaty na balkon zacieniony?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie kwiaty na balkon wybrać. Na to pytanie nie da się jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy bowiem od tego, czy balkon jest zacieniony czy słoneczny. Jeśli mamy balkon zacieniony, najlepszym wyborem będą kwiaty cieniolubne. Na szczęście, istnieje wiele różnych gatunków, które nie przepadają za słońcem. Zainwestować można chociażby w begonie. Dostępne są one w różnych kolorach, a ozdobne są nie tylko ich kwiaty, ale również i liście. Warto zastanowić się także nad zasadzeniem na balkonie lobelii. Kwiaty tej wyjątkowej rośliny prezentują się niezwykle delikatnie i nadają się do wielu kompozycji. Godne uwagi są także majestatyczne niecierpki oraz radosne bratki. Przy wyborze roślin warto brać pod uwagę przede wszystkim swoje własne preferencje.

jakie kwiaty na balkon wybrać

Jakie kwiaty na balkon słoneczny?

Nie każdy posiada cienisty balkon. Wiele osób będzie musiało więc odpowiedzieć sobie na pytanie o to, które kwiaty na balkon nasłoneczniony wybrać. Na szczęście, sporo gatunków przepada za promieniami słońca. Można zdecydować się chociażby na przepiękną petunię. To roślina, która doskonale prezentować się będzie w wiszących donicach. Surfinie także będą cieszyć nasze oczy na słonecznym balkonie. Jeśli chcemy wybrać piękne kwiaty na balkon, możemy zdecydować się także na groszek pachnący oraz nasturcje. Rośliny te przypadną do gustu przede wszystkim osobom, którym podobają się tradycyjne kwiaty na balkonach. Trzeba mieć na uwadze to, że kwiaty, które przepadają za słońcem, najintensywniej będą kwitły w miesiącach takich jak czerwiec, lipiec i sierpień. Wówczas słońca jest najwięcej. 

Jak dbać o kwiaty na balkon?

Ważne jest nie tylko to, aby dowiedzieć się, jakie kwiaty na balkon wybrać, ale i to, aby odpowiednio o nie dbać. Niektóre rośliny są mniej wymagające, inne bardziej. Musimy więc poznać wymagania kwiatów, które chcemy zasadzić na balkonie. Konieczne jest systematyczne ich podlewanie, a także zapewnienie im najodpowiedniejszych warunków glebowych. Nie każda roślina potrzebuje żyznej gleby i częstego nawożenia. Niektóre gatunki trzeba jednak nawozić regularnie. Specjalne nawozy możemy zakupić w sklepach ogrodniczych, zarówno internetowych, jak i stacjonarnych. Warto także zastanowić się nad tym, które kwiaty na balkon będą dobrze prezentować się w donicach wiszących, a które w stojących. Trzeba także pamiętać o tym, aby nie sadzić w jednej donicy roślin, które mają odmienne wymagania glebowe. W przeciwnym razie, raczej nie będziemy cieszyć się obfitym ich kwitnieniem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *