Kwiaty odstraszające komary. Jakie rośliny odstraszają komary?

Komary potrafią skutecznie uprzykrzyć życie osobom chcących odpocząć na działce lub w ogrodzie. Na szczęście istnieje skuteczna, naturalna broń służąca do walki z tymi owadami. Są to niektóre gatunki roślin, które efektywnie odstraszają te niechciane insekty. Podopowiadamy, które z nich sprawdzą się najlepiej.

Jakie rośliny odstraszają komary?

Towarzystwo komarów potrafi zrujnować nie jeden letni wieczór spędzany na świeżym powietrzu. Aby się ich pozbyć warto postawić na naturalne, ekologiczne rozwiązania. Komary nie lubią zapachu wytwarzanego przez niektóre gatunki roślin. Należy tu wymienić: koper włoski, kocimiętkę, plekrantus, lawendę i bazylię. Przyjrzyjmy się bliżej wymienionym gatunkom.

Kwiaty odstraszające komary: Koper włoski

Wykorzystywana w procesie kiszenia, popularna jednoroczna roślina osiągająca ponad metr wysokości. Kwiatostany tej rośliny charakteryzują się dużymi walorami dekoracyjny ze względu na swój baldachowaty kształt. Wytwarzają intensywny zapach, który skutecznie zniechęca komary do przebywania w ich towarzystwie. W połączeniu z bazylią, tymiankiem lub miętą tworzą zaporę nie do przejścia dla tych owadów.

Jakie rośliny odstraszają komary? Bazylia

Ta jednoroczna roślina mająca szerokie zastosowanie w kuchni osiąga wysokość do 50 cm. Lubi słoneczne stanowisko i przepuszczalne, żyzne podłoże. Jej liście przyjmują różna barwę i kształt w zależności od odmiany. Można ją uprawiać zarówno w ogrodzie, jak i w domu, dzięki czemu będzie stanowić naturalny odstraszacz na komary w pomieszczeniu.

Jakie rośliny odstraszają komary

Jakie rośliny odstraszają komary? Kocimiętka

Ta ciesząca się dużą popularnością bylina osiąga wysokość do 50 cm. Kocimiętka nie jest zbyt wymagająca i posiada wysokie walory dekoracyjne, dobrze prezentuje się w towarzystwie lawendy. Znana jest głownie z tego, że swoim zapachem zwabia koty. Ten sam aromat skutecznie odstrasza komary.

Kwiaty odstraszające komary: Plekrantus

Plekrantus zwany również komarzycą to bylina, która w naszych warunkach jest rośliną jednoroczną. Charakteryzuje się długimi, zwisającymi pędami, potrafiącymi osiągnąć długość jednego metra. Liście komarzycy są biało obrzeżone, co dodaje roślinie walorów dekoracyjnych. Plekrantus wydziela intensywny zapach skutecznie odstraszający komary.

Kwiaty odstraszające komary: Lawenda

Bylina wykorzystywana w ziołolecznictwie z liśćmi pokrytymi srebrnym kutnerem.Lawenda osiąga wysokość około 50 cm i świetnie prezentuje się w przydomowych rabatkach. Jej zapach kusi pszczoły i trzmiele, a jednocześnie odstrasza niepożądane insekty takie jak komary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *