Jakie kwiaty do ogrodu wybrać? Piękny ogród przez cały rok!

Wiele osób zastanawia się jakie kwiaty do ogrodu wybrać – wszystko zależy od koncepcji i wcześniejszego zaplanowania według naszych prywatnych preferencji

Kiedy zaczynamy myśleć o urządzeniu naszego ogrodu i wyborze odpowiednich roślin do niego, wówczas powinniśmy na wstępie mieć plan, jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć. Wiele osób zabiera się za urządzanie ogrodu bez wcześniejszych wytycznych i przemyśleń dotyczących aranżacji, co później kończy się wielokrotnym przekopywaniem i efektem, który nie jest zadowalający. Natomiast kwiaty w ogrodzie to dla wielu osób ogromna radość i spora satysfakcja, dlatego też miło jest po całym dniu pracy w ciągłym biegu i chaosie usiąść z kubkiem pysznej kawy wśród roślin, ciesząc się zielenią, ciszą i spokojem. Na jakie więc rośliny warto postawić, co posadzić w naszej przestrzeni?

Jakie kwiaty do całorocznego ogrodu będą dobrym wyborem?

Przede wszystkim warto zastanowić się nad roślinami wieloletnimi. Dzięki temu posadzenie kwiatów wielorocznych pozwoli nam zapewnić kwitnienie ich każdego sezonu. Sadzenie kwiatów jednorocznych, które zakwitną tylko raz często mija się z celem. Dlatego też w perspektywie czasowej, zdecydowanie bardziej opłaca się stawiać na długoterminowe rozwiązania. Jeśli chcemy zapewnić sobie piękny ogród cały rok, to warto zainwestować w rośliny, których okres kwitnienia jest zróżnicowany. Dzięki temu jeśli jedne kwiaty zdążą przekwitnąć, to za chwilę swój szczyt sezonu będą mieć inne gatunki. Ponadto radość z rozkwitających kwiatów i roślin będzie towarzyszyć nam przez wiele miesięcy w roku.

Jakie kwiaty do ogrodu

Piękny ogród przez cały rok – postaw na kwiaty o różnym czasie kwitnienia

Warto postawić na rośliny o zróżnicowanym czasie kwitnienia – dzięki temu w naszej przestrzeni będzie kolorowo przez wiele miesięcy.

Jednym z rodzajów kwiatów, na które warto postawić są piwonie. To kwiaty wieloroczne, które kwitną głównie w maju i czerwcu. Są trwałe, dlatego też nawet zmienne warunki pogodowe nie powinny im szczególnie zaszkodzić. Wspaniale móc cieszyć się w swoim ogrodzie kwiatami lawendy czy wrzosu. Lawenda co prawda wymaga osłonięcia jej przed przymrozkami, ale kiedy tylko zacznie kwitnąć, jej zapach będzie unosić się w całym ogrodzie. Z kolei wrzos zakwitnie wspaniale jesienią i będzie cieszyć nasze oko swoim niesamowitym kolorem. Ogromną popularnością w wielu ogrodach cieszą się również liliowce. To kwiaty, które mają tendencję do dość długiego kwitnienia, dlatego radość z rozwijających się roślin potrwa zdecydowanie dłużej. Jeśli dobrze rozplanujemy aranżację naszego ogrodu, komfort przebywania w nim będzie dla nas wybawieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *