Jakie są kwiaty wiosenne. Które kwiaty zakwitają jako pierwsze?

Nie od dziś wiadomo, że szczególnie mocno cieszą nas kwiaty wiosną. Po długiej jesieni i zimie, chcemy w końcu nacieszyć swoje oczy radosnymi zwiastunami lepszej pogody. Warto zatem wiedzieć, jakie są najpopularniejsze kwiaty wiosenne. Wówczas będziemy mogli zasadzić je w naszym ogrodzie. Dobrze jest także mieć świadomość tego, które kwiaty zakwitają jako pierwsze, a które pojawiają się późniejszą wiosną.

Jakie są najpopularniejsze kwiaty wiosenne?

Jak zaznaczono na wstępie, kwiaty wiosenne cieszą nas wyjątkowo mocno. Warto poznać ich najpopularniejsze gatunki. Wśród kwiatów wiosennych wyróżnić można przede wszystkim: przebiśniegi, śnieżyce, pierwiosnki czy bratki. Wiosną możemy podziwiać także przepięknie pachnące fiołki oraz zawilce. Nie sposób nie wspomnieć także o majestatycznych tulipanach. Niektóre rośliny pojawiają się wcześniej, a inne nieco później. W swoim ogrodzie warto mieć więc zarówno kwiaty, które zakwitają jako pierwsze, jak i te pojawiające się nieco później. Dzięki temu, nasz ogród będzie prezentował się atrakcyjnie przez całą wiosnę. 

Które kwiaty zakwitają jako pierwsze - pierwiosnek

Które kwiaty zakwitają jako pierwsze wiosną?

Jako pierwsze wiosną zakwitają przebiśniegi. Ich nazwa nie wzięła się znikąd. Nierzadko bowiem zakwitają wtedy, gdy w ogrodzie leży jeszcze śnieg. Wśród wcześnie zakwitających roślin wyróżnić można także krokusy, śnieżyce, jak i szafirki. Nieco później w ogrodzie pojawiają się takie kwiaty wiosenne jak pierwiosnki czy bratki. Wszystkie te rośliny warto mieć na swoich rabatach. Dzięki temu, już w marcu możemy dostrzec w swoim ogrodzie zwiastuny wiosny. Wiele z wymienionych kwiatów to rośliny wieloletnie. Mogą więc cieszyć nasze oczy naprawdę przez długi okres czasu. Ponadto, kwiaty wiosenne, które zakwitają jako pierwsze są co do zasady bardzo wytrzymałe. 

Jakie są kwiaty wiosenne. Które kwiaty zakwitają jako pierwsze

Jakie kwiaty wiosenne pojawiają się późną wiosną?

Warto wiedzieć nie tylko to, które kwiaty zakwitają jako pierwsze, ale i to, jakie rośliny mogą cieszyć nasze oczy nieco później. Wśród kwiatów godnych uwagi na pewno trzeba wymienić konwalie. Charakteryzują się one przepięknym, subtelnym wyglądem oraz niezwykle intensywnym zapachem. Przepiękne kwiaty wiosenne, które warto mieć w swoim ogrodzie to także żonkile. Można wyróżnić wiele ich odmian. Niektóre żonkile mają intensywnie żółte kwiaty, a inne białe. Warto więc wybrać roślinę, która podoba nam się najbardziej. Kwiaty wiosenne, które prezentują się niezwykle pięknie to także irysy miniaturowe, określane także mianem karłowych. One także dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *